Ogrody zimowe aluminiowe – Projekty i realizacje

Wyjątkowe miejsce w domu

Ogrody zimowe to idealne miejsce na relaks, niezależnie od panującej na zewnątrz aury. Przestrzeń, cisza i poczucie bycia integralną częścią otaczającego świata to efekty niemożliwe do osiągnięcia w żadnej innej konstrukcji architektonicznej.
Idealnie zaprojektowany i wykonany ogród zimowy może stanowić centrum rodzinnego życia, dawać szansę na niepowtarzalne wspólne chwile, czy też być okazją do wyciszenia się przy ulubionej książce.

W naszej firmie na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby Klientów, dlatego tak bardzo zależy nam, aby zaprojektowany ogród zimowy spełniał najskrytsze Państwa marzenia pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Mądrze zaprojektowane

Nasze konstrukcje tworzymy z aluminium, dzięki czemu są lekkie, niezwykle wytrzymałe oraz – co bardzo istotne –  odporne na korozję. Cechuje je wysoka izolacja termiczna, która gwarantuje komfort domowego ciepła nawet w mroźne dni. Po pierwsze: funkcjonalność, po drugie: efektywność – te dwa parametry wyróżniają nasze projekty na rynku. Zawsze bierzemy pod uwagę otoczenie przyrodnicze i architektoniczne miejsca, w którym tworzymy ogród zimowy.

Podczas projektowania ogrodów zimowych bardzo uważnie analizujemy oczekiwania naszych Klientów, dbając o niezawodność techniczną konstrukcji, jej funkcjonalność i estetykę. Używamy do tego najnowocześniejszych narzędzi informatycznych, wiedzę z zakresu fizyki i wytrzymałości materiałów oraz znajomość mechaniki poszczególnych elementów konstrukcji.

Wentylacja ogrodów zimowych

W prawidłowym funkcjonowaniu ogrodu kluczowa jest dobra wentylacja. Dlatego nie wolno oszczędzać na systemach wentylacyjnych, które chronią przed wilgocią skraplającej się na powierzchni szkła pary wodnej. Oferowane przez nas systemy wentylacyjne firmy Renson są wyposażone w specjalne urządzenie kontrolujące, za pomocą którego można zadbać o odpowiedni klimat ogrodu nawet podczas dłuższej nieobecności w domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Na wentylacji ogrodu zimowego nie wolno oszczędzać, gdyż to element bardzo istotnie wpływający na komfort użytkowania pomieszczenia. Skuteczna wentylacja chroni ogród zimowy przed przegrzaniem latem, a zimą eliminuje problem skraplającej się pary wodnej. Aby dobrze ją zaprojektować, potrzebna jest wiedza i doświadczenie, dlatego doradzamy naszym Klientom, jaki system zastosować, aby był on najefektywniejszy w pomieszczeniu o konkretnej wielkości i przeznaczeniu.

Systemy zacieniania

Zacienić ogród zimowy można na kilka sposobów. Wszystkie są skuteczne, a wybór konkretnego rozwiązania zależy od preferencji Klienta oraz od charakteru projektu (i reszty domu). Co mamy do wyboru? Między innymi rolety zewnętrzne, tekstylne, których główną zaletą jest energooszczędność oraz dobra prezencja, jak również żaluzje fasadowe, które dodatkowo oferują komfort termiczny (są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne).

Nieodłącznym elementem przygotowywania projektu jest fachowe doradztwo również w zakresie wyboru rodzaju zacienienia.
Rolety wewnętrzne choć dają cień, to nie chronią przed nagrzewaniem się powietrza między roletą a szybą, co powoduje, że po zwinięciu rolety, nagrzane powietrze „rozchodzi się” po pomieszczeniu. Efektywniejsze pod tym względem są rolety zewnętrzne, które skuteczniej chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia w upalne dni. Z kolei dzięki żaluzjom można regulować stopień zacienienia i ilość promieni słonecznych wpadających do środka. Z chęcią pomagamy i doradzamy Klientom wybrać najlepsze rozwiązanie.

Rodzaje ogrodów zimowych

Najważniejsza przy projektowaniu ogrodu zimowego jest odpowiedź na pytanie, czy ma być to ogród zimowy sezonowy czy też ogród zimowy całoroczny, gdyż od tego zależy jego konstrukcja, systemy wentylacyjne, systemy zacieniania i wiele innych równie ważnych parametrów.

Ogród sezonowy, z którego Klient będzie korzystał od wiosny do jesieni nie wymaga tak wysokich wskaźników izolacji cieplnej jak ogród całoroczny, co przekłada się między innymi na zastosowane materiały.

Konstrukcję można wybudować na planie kwadratu, prostokąta lub wielokąta. Ogród może mieć dach jednospadowy lub inny, zaprojektowany wspólnie z nami tak, aby pasował do reszty domu. Wybór kształtu pomieszczenia zależy od upodobań zamawiającego. Jedynym ograniczeniem jest fantazja naszych Klientów.

Dostępna kolorystyka ogrodów zimowych

Projekt ogrodu zimowego powinien być spójny z resztą domu, jak również z otoczeniem architektonicznym i przyrodniczym, bo tylko wtedy będzie zachwycał estetyką. Korzystając z dostępnych na rynku nowoczesnych technologii, nasi projektanci proponują Klientom najlepsze rozwiązania kolorystyczne, wpisujące się w styl przyszłych właścicieli ogrodu zimowego.

Jeśli chcesz zapoznać się z szeroką ofertą kolorystyczną, w jakiej możemy zaprojektować ogród zimowy marzeń, chętnie zaprezentujemy dostępne opcje.
Skontaktuj się z nami, a otrzymasz:

– bezpłatny projekt wstępny

– bezpłatną, niezobowiązującą wycenę

Cechy

Przestronne

Bez względu na faktyczne wymiary, dzięki profesjonalnemu projektowi ogród zimowy zawsze będzie wydawał się przestronny i pełen słońca.

Solidne

Ze względu na staranny wybór materiałów nasze konstrukcje wytrzymają w każdych warunkach pogodowych.

Szczelne

Szkielety aluminiowe gwarantują niezawodną szczelność konstrukcji, a wyprofilowane rynny bez problemu odprowadzają wodę z dachu.

Bezpieczne

Cechą aluminium jest bardzo wysoka odporność na korozję, dlatego konstrukcje wykonane z tego materiału są niezawodnie bezpieczne.

Energooszczędne

Dzięki zwiększonej intensywności nasłonecznienia następuje optymalizacja balansu energetycznego domu.

Efektowne

Nowoczesne materiały i technologie montażu powodują, że jedynym ograniczeniem dla niepowtarzalności konstrukcji jest wyobraźnia Klientów.

Ogrody zimowe – projekty

Rośliny domowe stają się ostatnio mocnym trendem w urządzaniu wnętrz. Zieleń króluje w domach nawet absolutnych amatorów, a praktyka pokazuje, że uprawa roślin może być naprawdę łatwa i przyjemna. Jeśli chcieliby Państwo zaprosić rośliny do swoich domów, doskonałym wyjściem będzie budowa ogrodu zimowego, w którym z powodzeniem można hodować domowe kwiaty i przebywać wśród nich przez cały rok!

Oferujemy Państwu profesjonalne usługi projektowe związane z ogrodami zimowymi. Aby mogli Państwo w pełni cieszyć się własnym ogrodem zimowym, musi on być dokładnie zaplanowany i przemyślany. W naszych projektach precyzyjnie określamy, jaki typ konstrukcji sprawdzi się w Państwa przypadku. Projekt ogrodu zimowego będzie różnił się w zależności od tego, czy chcą Państwo traktować go jako atrakcję sezonową czy całoroczną. Od tego bowiem zależy struktura ogrodu, systemy wentylacyjne, sposób zacieniania, ogrzewanie i inne elementy wyposażenia, pozwalające zachować odpowiednie warunki we wnętrzu.

Prócz fachowego opracowania aspektów technicznych, zlecenie projektu naszym profesjonalistom pomoże także w zachowaniu spójności z elewacją budynku i wnętrzem domu. W projekcie uwzględniona zostanie odpowiednia kolorystyka, materiały oraz wykończenie ogrodu zimowego, tak aby był on idealnie wpisany zarówno w gusta Klientów, jak i zewnętrzne otoczenie. Dobrany zostanie odpowiedni plan konstrukcji, forma dachu i kształty.

Projekty są systematycznie konsultowane z Zamawiającym, dzięki czemu zadowalający efekt końcowy jest zagwarantowany! Z nami zyskają Państwo piękną, zieloną oazę, żywą i atrakcyjną przez cały rok.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych projektów wstępnych!

Ogrody zimowe – realizacje

Z usług Euroklim dotyczących projektowania i realizacji ogrodów zimowych skorzystała już rzesza zadowolonych Klientów. Na naszym koncie znajduje się wiele udanych realizacji, dzięki którym powstały piękne i profesjonalnie zakomponowane przeszkolone wnętrza. Zrealizowane ogrody doskonale spełniają swoje zadanie jako oranżerie, jadalnie czy przedłużenia salonów, subtelnie wkraczających we wnętrza ogrodów przydomowych. Ogród zimowy to doskonałe, harmonijne przejście między budynkiem a przyrodą, o czym mogą się Państwo przekonać, zapoznając się z dokumentacją fotograficzną naszych realizacji, dostępną poniżej.

Elementy konstrukcyjne

Wykorzystywane przez nas materiały zamawiamy od rzetelnych producentów o ustalonej na rynku renomie. Stawiając na jakość i wyjątkowość projektowanych konstrukcji, wybieramy tylko te rozwiązania, których jesteśmy pewni.

01

Okucia

Bardzo ważnym elementem ogrodów zimowych są okucia okienne, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do ich jakości. Od nich zależy łatwość otwierania, zamykania, odchylania i przesuwania okien, a w konsekwencji - właściwa wentylacja.

02

Przeszklenia dachowe

Profesjonaliści wiedzą, że warto w nie inwestować. Dlaczego? Bo ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń latem, zapewniają izolację termiczną w chłodniejsze dni, jak również pozwalają w pełni wykorzystać światło słoneczne.

03

Systemy drzwiowe

Ogrody zimowe mogą być wyposażone w różne systemy drzwiowe. Wyróżniamy: fasadowe, przesuwne i składane. Ich wybór zależy od preferencji Klienta. Chętnie doradzamy najlepsze rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę