Ogrody zimowe Poznań, Wielkopolska

Projektujemy i budujemy ogrody zimowe. Poznań – to tutaj znajduje się główna siedziba Euroklim. Woj. wielkopolskie stanowi główny teren, na którym tworzymy realizacje na zamówienie Klientów. Wśród naszych dotychczasowych projektów znalazły się jednak także m.in. oranżerie w Belgii. Zapewniamy kompleksową realizację inwestycji – od projektu przez budowę konstrukcji z profili aluminiowych i wykonanie szklanych ścian aż po wykończenia (systemy wentylacyjne, drzwi, okucia, przeszklenia dachowe itp.).

DSC_0611

Ogród zimowy – wyjątkowe miejsce w Twoim domu

Ogrody zimowe to idealne miejsce na relaks, z którego można korzystać niezależnie od aury panującej na zewnątrz. Przestrzeń, cisza i poczucie bycia integralną częścią otaczającego świata to efekty niemożliwe do osiągnięcia w żadnej innej konstrukcji architektonicznej. Idealnie zaprojektowany i wykonany ogród zimowy może stanowić centrum rodzinnego życia, dawać szansę na niepowtarzalne spędzanie wspólnych chwil czy też być okazją do wyciszenia się przy ulubionej książce.
Jako doświadczony producent ogrodów zimowych, na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby Klientów. Zależy nam, by każdy nasz projekt był spełnieniem marzeń zlecającego o prawdziwym azylu. Naszym założeniem jest, aby ogród zimowy stał się miejscem, gdzie cała rodzina będzie mogła wypoczywać od codziennych stresów i cieszyć się wyjątkowym kontaktem z naturą przeniesioną na prywatną posesję.

20170512_154345

Ogrody zimowe producent – mądrze zaprojektowane oranżerie

Nasze projekty ogrodów zimowych tworzymy z aluminium. Aluminiowe oranżerie są lekkie, niezwykle wytrzymałe oraz – co bardzo istotne – odporne na korozję. Cechuje je wysoka izolacja termiczna, która gwarantuje komfort domowego ciepła nawet w mroźne dni.
Po pierwsze: funkcjonalność, po drugie: efektywność. Te 2 parametry wyróżniają budowane ogrody zimowe aluminiowe spośród innych konstrukcji dostępnych na rynku. Zawsze bierzemy pod uwagę otoczenie przyrodnicze i architektoniczne miejsca, w którym tworzymy ogród zimowy.
Projektowanie ogrodów zimowych rozpoczynamy od analizy oczekiwań naszych Klientów. Działamy jako bezpośredni producent, dlatego możemy zagwarantować niezawodność techniczną konstrukcji, jej funkcjonalność i estetykę. W pracy nad projektem wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia informatyczne, wiedzę z zakresu fizyki i wytrzymałości materiałów oraz znajomość mechaniki poszczególnych elementów konstrukcji. To sprawia, że każdy projekt konstrukcji jest dopracowany w nawet najdrobniejszych szczegółach, wyróżnia się wytrzymałością i odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Ogrody zimowe realizacje wielkopolska

Wentylacja ogrodów zimowych

Profesjonalna produkcja ogrodów zimowych wymaga zaprojektowania dobrej wentylacji. Systemy wentylacyjne chronią przed wilgocią pary skraplającej się na powierzchni szkła, dlatego są bardzo ważne. Polecamy starannie dobrane systemy wentylacyjne firmy Renson. Są to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, wyposażone w specjalne urządzenia kontrolne. Zautomatyzowany system pozwala zadbać o odpowiedni klimat w oranżerii – nawet podczas dłuższej nieobecności w domu.
Skuteczna wentylacja chroni ogród zimowy przed przegrzaniem latem, a zimą eliminuje problem skraplającej się pary wodnej. Aby dobrze ją zaprojektować, potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Euroklim – producent ogrodów zimowych z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży – doradza każdemu Klientowi, jaki system wentylacyjny zastosować. Dobieramy efektywne urządzenia, które będą dopasowane do wielkości pomieszczenia, ilości roślin oraz konkretnego zastosowania oranżerii.

Producent ogrodów zimowych cena

Systemy zacieniania ogrodu zimowego

Zacienić ogród zimowy można na kilka sposobów. Wszystkie są skuteczne, a wybór konkretnego rozwiązania zależy od preferencji Klienta oraz od charakteru projektu (i reszty domu). Co mamy do wyboru? Nasze realizacje ogrodów zimowych często wykorzystują tekstylne rolety zewnętrzne, które estetycznie się prezentują i są energooszczędne. Projekty ogrodów zimowych mogą uwzględniać również żaluzje fasadowe, które podnoszą parametry termiczne i są odporne na działanie czynników zewnętrznych.
Projektowanie ogrodów zimowych obejmuje fachowe doradztwo w zakresie wyboru rodzaju zacienienia. Rolety wewnętrzne dają cień, ale nie chronią przed nagrzewaniem się powietrza między osłoną, a szybą. To powoduje, że po ich zwinięciu, nagrzane powietrze „rozchodzi się” po pomieszczeniu. Efektywniejsze pod tym względem są rolety zewnętrzne, które skuteczniej chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia w upalne dni. Dzięki żaluzjom można regulować stopień zacienienia i ilość promieni słonecznych wpadających do środka.
Nasi doradcy doskonale znają specyfikę, zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań, a swoją wiedzą dzielą się z Klientami zamawiającymi projektowanie i produkcję ogrodów zimowych.

Ogrody zimowe cennik

Ogrody zimowe – sezonowe czy całoroczne?

Chcesz zamówić ogrody zimowe w Poznaniu lub innych miejscowościach woj. wielkopolskiego? Pierwszym krokiem, który musisz podjąć jeszcze zanim rozpoczniemy pracę nad projektem, jest wybór pomiędzy oranżerią sezonową, a całoroczną. Od tej decyzji zależy produkcja konstrukcji oraz dobór dodatkowych elementów (m.in. systemu wentylacyjnego, zacienienia czy ogrzewania).
Z oranżerii sezonowej możesz korzystać od wiosny do jesieni. Projekt ogrodu zimowego nie wymaga wtedy zapewnienia wysokich parametrów izolacji cieplnej. To oznacza, że można wykorzystać nieco tańsze materiały, a cennik inwestycji będzie znacznie niższy. Przy konstrukcjach całorocznych niezbędne jest zapewnienie dobrej izolacji cieplnej, co sprawia, że cena realizacji będzie wyższa.

DSC_0614

Kolorystyka ogrodów zimowych – jak ją dobrać?

Bardzo ważne jest, aby projekt ogrodu zimowego był spójny z resztą domu oraz otoczeniem architektonicznym i przyrodniczym. Tylko wtedy stanie się konstrukcją idealnie harmonizującą ze stylem posesji oraz całej okolicy. Projektowanie ogrodów zimowych opieramy o wskazówki estetyczne zamawiającego oraz nowoczesne technologie. Wspólnie dobieramy kolorystykę, która idealnie będzie pasować do pozostałych elementów na działce i perfekcyjnie wpisze się w gust Klienta.
Chcesz poznać paletę kolorystyczną, którą możemy wykorzystać w projekcie Twojego ogrodu zimowego? Zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci dostępne rozwiązania w różnych stylach. Specjalnie dla Ciebie możemy przygotować także:
• bezpłatny projekt wstępny,
• cennik na ogród zimowy – wycena jest bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje!

Cechy

Przestronne

Przygotowujemy profesjonalne projekty ogrodów zimowych, które zawsze prezentują się przestronnie i są pełne słońca. Faktyczne wymiary budynku nie mają znaczenia!

Solidne

Wybieramy najlepsze materiały i produkujemy solidne ogrody zimowe, które wytrzymują w każdych warunkach pogodowych.

Szczelne

Ogrody zimowe aluminiowe to idealnie szczelne konstrukcje z wyprofilowanymi rynnami, które sprawnie odprowadzają wodę z dachu.

Bezpieczne

Aluminium jest odporne na korozję, dlatego każdy nasz ogród zimowy jest bezpieczny i trwały.

Energooszczędne

Tafle szkła, tworzące oranżerię, zwiększają intensywność nasłonecznienia, co pozwala zoptymalizować balans energetyczny domu.

Efektowne

Nowoczesne materiały i innowacyjne technologie montażu sprawiają, że jedynym ograniczeniem dla niepowtarzalności konstrukcji jest wyobraźnia naszych Klientów.

Rodzaj konstrukcji ogrodu zimowego

Konstrukcję można wybudować na planie kwadratu, prostokąta lub wielokąta. Oranżeria może mieć dach jednospadowy, dwuspadowy lub wielospadowy. Dbamy, aby nasze projekty ogrodów zimowych w Poznaniu i Wielkopolsce zawsze pasowały do bryły budynku oraz stylu architektury otaczającej dom. Kształt pomieszczenia dobieramy wspólnie z Klientem – tutaj jedynym ograniczeniem będzie Twoja własna fantazja.

Ogrody zimowe – projekty

Kochasz zieleń, piękne kwiaty królują w każdym domowym pomieszczeniu, a parapety przestają już mieścić donice i skrzynki? A może dopiero chcesz spróbować swoich sił w hodowli roślin? Natura szturmem wkroczyła do trendów aranżacyjnych, podbiła serca najlepszych architektów i dekoratorów oraz osób marzących o stworzeniu przytulnego klimatu w swoich wnętrzach. Wystarczy dobrać nieco mniej wymagające gatunki, aby uprawa własnych roślin była nie tylko przyjemna, ale i wyjątkowo prosta.
Chcesz zaprosić naturę do swojego domu? Jako producent ogrodów zimowych mamy dla Ciebie idealną aranżację – własną oranżerię, która pomieści wszystkie Twoje ulubione kwiaty oraz pnącza i pozwoli Ci przebywać wśród nich przez cały rok!
Projektowanie ogrodów zimowych w Poznaniu i woj. wielkopolskim stanowi naszą główną specjalność. Wykonana realizacja pozwoli Ci cieszyć sie wyjątkową oazą zieleni we własnym domu. Projekt ogrodu zimowego musi być odpowiednio przemyślany i zaplanowany. W każdej nasze realizacji precyzyjnie określamy, jaki typ konstrukcji sprawdzi się w konkretnym przypadku. Tworzone projekty ogrodów zimowych różnią się także w zależności od sposobu ich użytkowania. Inną specyfikę mają oranżerie sezonowe niż całoroczne. Od tej decyzji zależy struktura ogrodu, systemy wentylacyjne, sposób zacieniania, ogrzewanie i inne elementy wyposażenia, pozwalające zachować odpowiednie warunki we wnętrzu.
Projektowanie ogrodów zimowych obejmuje nie tylko opracowanie aspektów technicznych. W każdym projekcie uwzględniamy spójność konstrukcji z elewacją budynku i wnętrzem domu. Dobieramy idealnie dopasowaną kolorystykę, materiały i wykończenia w taki sposób, aby ogród zimowy idealnie wpisywał się zarówno w gust naszego Klienta, jak i zewnętrzne otoczenie. Odpowiedni plan konstrukcji, forma dachu i kształty budynku sprawiają, że realizacja będzie prezentować się perfekcyjnie.
Wszystkie zamawiane projekty ogrodów zimowych w Poznaniu i Wielkopolsce systematycznie konsultujemy z zamawiającym. Dzięki temu wspólnie uzyskujemy efekt, który stanie się prawdziwym spełnieniem Twoich marzeń. Z naszymi projektantami zyskasz piękny zielony zakątek, który będzie cieszył Twoje oczy przez cały rok!

Ogrody zimowe – realizacje

Firma Euroklin to producent ogrodów zimowych z ponad 10-letnią tradycją w branży. Z naszych usług projektowania i budowy oranżerii skorzystała już rzesza Klientów zadowolonych ze wspólnie stworzonych konstrukcji. Realizacje te obejmują piękne i profesjonalnie skomponowane przeszklone wnętrza, pełne światła sprzyjającego wzrostowi roślin.

Zrealizowane ogrody zimowe doskonale spełniają swoje zadanie jako oranżerie, jadalnie czy przedłużenia salonów. Konstrukcje subtelnie wkraczają do przestrzeni ogrodów przydomowych. Ogród zimowy stanowi doskonałe i harmonijne przejście między budynkiem, a przyrodą.

Chcesz poznać nasze realizacje i ocenić ich wygląd? Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć zamieszczoną poniżej.

Projektowanie ogrodów zimowych

Marzysz o miejscu, gdzie cała rodzina będzie mogła wspólnie wypoczywać i relaksować się pod trudach codzienności, w otoczeniu pięknej zieleni kojącej stres? Ogród zimowy idealnie sprawdzi się do relaksu i pracy. Własna oranżeria pozwala rozszerzyć przestrzeń mieszkalną i stworzyć przestrzeń, gdzie na co dzień można obcować z naturą.

Dzięki (umiejętnie wkomponowanym w trakcie budowy) przeszkleniom, pomieszczenie jest odpowiednio doświetlone. Wnętrze powiększa się optycznie i prezentuje przestronnie nawet przy niewielkich wymiarach faktycznych. Zadaszenie tarasu i szczelna zabudowa sprawiają, że w ogrodzie zimowym można efektywnie wypoczywać niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Do ochrony domowej oazy przed ekstremalnie wysokimi lub niskimi temperaturami służą nie tylko odporne na różne warunki pogodowe ściany (oparte o profile aluminiowe), ale także nowoczesne systemy zacieniania. Automatycznie reagują one na ciepło i związany z nim poziom nasłonecznienia, siłę wiatru oraz opady deszczu. Nowoczesne okna i drzwi doskonale komponują się z całością aranżacji.

Oferujemy projektowanie ogrodów zimowych i zadaszeń tarasów w oparciu o starannie przemyślane koncepcje. Jako ich bezpośredni producent, dbamy nie tylko o atrakcyjny oraz oryginalny design, ale także o funkcjonalność całej konstrukcji. Szczególną wagę przykładamy do tego, aby oranżeria harmonijnie łączyła się z bryłą budynku, nie zaburzając jej ogólnej prezencji.

Polecamy profile aluminiowe w różnych kolorach z palety RAL oraz innowacyjne rozwiązania pozwalające budować zadaszenia tarasu, drzwi i ściany ogrodu zimowego. Na życzenie Klienta montujemy bezpieczne, antywłamaniowe okna. Szyby pokryte specjalnymi powłokami chronią wnętrze pomieszczenia przed promieniowaniem UV i nadmierną utratą ciepła. Każdy projekt ogrodu zimowego opieramy o sugestie i pomysły właściciela domu, aby oranżeria idealnie wpisywała się w jego indywidualne oczekiwania.

Producent ogrodów zimowych – Poznań i Wielkopolska

Jako producent ogrodów zimowych i zadaszeń tarasów działamy na wielkopolskim rynku już od ponad dekady. Szczególną uwagę zwracamy na to, aby zaprojektowane i zbudowane przez nas oranżerie były odporne na różne warunki pogodowe oraz temperaturę zewnętrzną. W tym celu wyposażamy je w przeszklone ściany, w których, w zależności od indywidualnych życzeń Klienta, możemy dodatkowo zamontować systemy podgrzewania. To sprawi, że ogród zimowy stanie się idealnym miejscem do hodowli pięknych kwiatów, pnączy, niewielkich krzewów i innych roślin ozdobnych o każdej porze roku. Aranżujemy przestrzenie, w których nawet w chłodniejsze dni panuje ciepło i mikroklimat przyjazny dla zieleni oraz pozwalający na wypoczynek.
Każdy projekt ogrodu zimowego opracowujemy od podstaw. To pozwala na bieżąco kontrolować, jak przebiega produkcja poszczególnych elementów, wchodzących w jego skład (w tym przede wszystkim drzwi oraz okien). Przygotowane przez nas konstrukcje cechuje wytrzymałość oraz estetyka. Nasze oranżerie idealnie wkomponowują się w architekturę budynków, w których zostały umieszczone i stają się oryginalną ozdobą posesji.

Projektowanie ogrodów zimowych oraz zadaszeń tarasów to nasza pasja, której oddajemy się z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem. Oranżerie budujemy od podstaw, czyli samych fundamentów. Nasz zespół bierze na siebie odpowiedzialność za staranne dopracowanie każdego detalu. Zależy nam, aby projekty ogrodów zimowych w każdym calu wpisywały się w wizję Klienta.
Wybierz, jakie gatunki roślin mają ozdabiać wnętrze Twojego domowego królestwa, dobierz materiał na podłogę balkonu lub tarasu oraz stylowe dekoracje. My przeniesiemy Twoją koncepcję do rzeczywistości!

Potrzebujesz fachowego wsparcia? Doradcy Euroklim z chęcią opowiedzą Ci o aktualnych trendach z zakresu architektury zieleni i podpowiedzą dodatki, które sprawią, że Twój ogród zimowy będzie prezentował się naprawdę stylowo.

Najpiękniejsze ogrody zimowe aluminiowe, zadaszenia tarasów i basenów – produkcja Poznań i Wielkopolska

Wszystkie nasze dotychczasowe realizacje były wykonywane dla Klientów pragnących podziwiać piękno natury przez cały rok. Ogrody zimowe i zadaszenia tarasów to świetny pomysł do domów, których mieszkańcy lubią spędzać czas na zewnątrz. Tego typu konstrukcje umożliwiają korzystanie z naturalnego światła, zapewniają komfort cieplny i ochronę przed deszczem oraz śniegiem.

Budowane przez nas konstrukcje pozwalają na stworzenie nowego pomieszczenia z pięknym widokiem, z którego można wyjść bezpośrednio do ogrodu. Mogą również zostać wykorzystywane do zabudowy basenów. W takich miejscach Klienci chętnie aranżują kącik wypoczynkowy lub jadalnię. Można wstawić tam stół z krzesłami lub wygodne fotele i relaksować się, podziwiając widok za oknem. Sprawdzą się jako niewielka oranżeria, w której mogą zimować delikatne rośliny egzotyczne i ciepłolubne (np. drzewka cytrusowe). Dzięki zadaszeniu tarasu domownicy mogą odpoczywać na zewnątrz nawet w deszczowe i wyjątkowo upalne dni. Ogród zimowy to wspaniałe uzupełnienie Twojego salonu, które pozwoli Ci zyskać dodatkową przestrzeń w ekskluzywnym klimacie.

Elementy konstrukcyjne

Produkcja ogrodów zimowych wymaga dobrania trwałych i solidnych elementów. Wszystkie materiały zamawiamy od renomowanych producentów, cieszących się dużym zaufaniem na rynku. Stawiamy na najwyższą jakość oraz oryginalny design projektowanych konstrukcji, dlatego do budowy ogrodów zimowych wybieramy tylko te rozwiązania, których naprawdę jesteśmy pewni.

Okucia

Bardzo ważnym elementem ogrodów zimowych są okucia okienne, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do ich jakości. Od nich zależy łatwość otwierania, zamykania, odchylania i przesuwania okien, a w konsekwencji właściwa wentylacja.

Przeszklenia dachowe

Profesjonaliści wiedzą, że warto w nie inwestować. Dlaczego? Bo ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń latem, zapewniają izolację termiczną w chłodniejsze dni oraz pozwalają w pełni wykorzystać światło słoneczne.

Systemy drzwiowe

Ogrody zimowe mogą być wyposażone w różne systemy drzwiowe. Wyróżniamy: fasadowe, przesuwne i składane. Ich wybór zależy od preferencji Klienta. Chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.

Ogrody zimowe – cennik

Przytulna przestrzeń wśród zieleni, która pozwoli Ci na odpoczynek o dowolnej porze roku – takie możliwości dają ogrody zimowe. Cena inwestycji nieco Cię przeraża? Tak naprawdę cennik uzależniony jest jednak od wielu parametrów.
Wpływ na cenę mają m.in.:

– rodzaj konstrukcji (profile aluminiowe, konstrukcja drewniana, system bezprofilowy),
– wielkość oranżerii,
– rodzaj dachu (jedno-, dwu- lub wielopadowy),
– rodzaj przeszkleń,
– dobrane drzwi, okna i okucia,
– rodzaj wentylacji,
– obecność systemu grzewczego,
– materiał wykończeniowy na podłogę.

Klasyczne oranżerie wolnostojące są droższe niż zadaszenia tarasów czy niewielkie ogród zimowy na balkonie.
Chcesz stworzyć piękny ogród zimowy? Zapraszamy do kontaktu – specjalnie dla Ciebie przygotujemy bezpłatny projekt wstępny i niezobowiązującą wycenę!

Elementy konstrukcyjne

Wykorzystywane przez nas materiały zamawiamy od rzetelnych producentów o ustalonej na rynku renomie. Stawiając na jakość i wyjątkowość projektowanych konstrukcji, wybieramy tylko te rozwiązania, których jesteśmy pewni.


Okucia


Bardzo ważnym elementem ogrodów zimowych są okucia okienne, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do ich jakości. Od nich zależy łatwość otwierania, zamykania, odchylania i przesuwania okien, a w konsekwencji - właściwa wentylacja.


Przeszklenia dachowe


Profesjonaliści wiedzą, że warto w nie inwestować. Dlaczego? Bo ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń latem, zapewniają izolację termiczną w chłodniejsze dni, jak również pozwalają w pełni wykorzystać światło słoneczne.


Systemy drzwiowe


Ogrody zimowe mogą być wyposażone w różne systemy drzwiowe. Wyróżniamy: fasadowe, przesuwne i składane. Ich wybór zależy od preferencji Klienta. Chętnie doradzamy najlepsze rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę