Szklana zabudowa tarasu

Posiadanie domu jednorodzinnego ma wiele atutów, a jednym z nich jest możliwość swobodnego wypoczywania na wolnym powietrzu. Przydomowy taras to idealne miejsce na relaks po pracy czy spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi. Takie plany jednak mogą być pokrzyżowane przez pogodę. Mamy bardzo prosty sposób, by temu zaradzić. Obecnie do zabezpieczenia tarasu stosuje się zadaszenia i szklane zabudowy. Rozwiązanie to pozwala korzystać z uroków ogrodu niezależnie od tego, jaka panuje na zewnątrz aura. Z drugiej strony znacznie wydłuża okres, w którym można wypoczywać na świeżym powietrzu.

Przeszklenia gwarantują ochronę przed wiatrem, a jednocześnie dają pełne wejrzenie w ogród. Jednocześnie zadaszenie zabezpiecza zarówno przed deszczem, jak i nadmiernymi promieniami słonecznymi. Dzięki temu niezależnie od tego, czy pada lub jest intensywne słońce, można bez przeszkód spędzać czas na tarasie.

Systemy ramowe i bezramowe

Instalowana przy budynku szklana zabudowa może zostać wykonana w jednej z dwóch technologii – ramowej i bezramowej. Czym się charakteryzują i jakie są między nimi różnice?

System ramowy cechuje solidna konstrukcja, wykorzystująca wypełnienie ze szkła lub tworzywa sztucznego (PCV albo pleksi). Montuje się je najczęściej na profilach aluminiowych, zapewniających najwyższą trwałość, a także efektowny wygląd. Stosowane wypełnienia mogą mieć od 4 do nawet 18 mm grubości, dzięki czemu gwarantują idealną izolację termiczną, zabezpieczając również dom przed wytracaniem energii cieplnej. Istnieje też możliwość zastosowania szyby, która skutecznie ogranicza hałas z zewnątrz. Natomiast ruchome elementy dają swobodny dostęp do ogrodu. Nie musisz się obawiać o przedmioty, które pozostawisz na tarasie – będą one całkowicie bezpieczne. Wszystko dlatego, że przy przesuwnych panelach można zamontować zamki na klucz.

System bezramowy stanowi idealny pomysł przede wszystkim dla tarasów utrzymanych w nowoczesnej aranżacji. Ta innowacyjna technologia nie wykorzystuje pionowych profili w świetle otworu balkonowego. Dzięki temu można cieszyć się pełnym widokiem na ogród. W przypadku zabudowy bezramowej można skorzystać z podobnych rozwiązań w przypadku otwierania okien.

Obie technologie mogą być idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań, niezależnie od tego, czy dom utrzymany jest w nowoczesnym, czy tradycyjnym stylu. Wpływa na to również możliwość dobrania różnych kolorów profili.

Szklane werandy

Coraz częściej przy polskich domach buduje się nie tylko tarasy, ale i werandy. Znajdujące się tuż przed wejściem głównym, zapewniają ochronę przed deszczem i wiatrem, a także tyle miejsca, by w spokoju wypocząć. Dodatkowo montaż szklanej zabudowy w jednym z wybranych systemów zapewnia kameralność i prywatność. Jednocześnie weranda staje się wizytówką domu, uzupełniając jego charakter.

Jeśli interesuje Cię zadaszenie i zabudowa tarasu lub chcesz zainwestować w atrakcyjną werandę u głównego wejścia – skorzystaj z naszej oferty. Podejmujemy się różnych zleceń zarówno na terenie Poznania, jak i w całym kraju lub poza jego granicami. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci stworzyć zabudowę dopasowaną do Twoich wymagań. Jesteśmy gotowi wykonać najśmielsze projekty.

Okna tarasowe

Obok nowoczesnego systemu HST, w naszej ofercie znajdziesz także okna PSK, czyli uchylno-przesuwne. To kolejne z atrakcyjnych rozwiązań do domu z wyjściem na taras i ogród. W tym przypadku skrzydła nie poruszają się na szynie wmontowanej w podłoże. Konstrukcja bowiem zakłada zastosowanie jej w ościeżnicy. Dlatego drzwi czy okno wymaga wpierw odchylenia od ramy. Następnie można je łatwo przesunąć. Jednocześnie warto zaznaczyć, że próg nie jest wyższy niż 7 cm. Samo skrzydło może się nie tylko przesuwać na boki, ale i pozostać w pozycji uchylnej, jak w przypadku klasycznych modeli.

System okien PSK umożliwia tworzyć duże przeszklenia, w które idealnie wpasuje się przesuwne drzwi tarasowe. To także możliwość wpuszczenia znacznie większej ilości światła. Takie nowoczesne rozwiązanie pozwala efektownie wykończyć dom, a dzięki szerokiej palecie barw – łatwiej dopasuje się je do większości typów aranżacji.

Jeśli i Ty szukasz okien i drzwi tarasowych – skontaktuj się z nami. Nasza firma, jako producent wielkopowierzchniowych elementów stolarki otworowej, wykorzystujących nowoczesną technologię, gwarantuje Ci trwałość i piękno wykonania.