Szklana zabudowa tarasu

Posiadanie domu jednorodzinnego ma wiele atutów, a jednym z nich jest możliwość swobodnego wypoczywania na wolnym powietrzu. Przydomowy taras to idealne miejsce na relaks po pracy czy spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi. Takie plany jednak mogą być pokrzyżowane przez pogodę. Mamy bardzo prosty sposób, by temu zaradzić. Obecnie do zabezpieczenia tarasu stosuje się zadaszenia i szklane zabudowy. Rozwiązanie to pozwala korzystać z uroków ogrodu niezależnie od tego, jaka panuje na zewnątrz aura. Z drugiej strony znacznie wydłuża okres, w którym można wypoczywać na świeżym powietrzu.

Przeszklenia gwarantują ochronę przed wiatrem, a jednocześnie dają pełne wejrzenie w ogród. Jednocześnie zadaszenie zabezpiecza zarówno przed deszczem, jak i nadmiernymi promieniami słonecznymi. Dzięki temu niezależnie od tego, czy pada lub jest intensywne słońce, można bez przeszkód spędzać czas na tarasie.

Szklana zabudowa tarasu, werandy

Systemy ramowe i bezramowe

Instalowana przy budynku szklana zabudowa tarasu może zostać wykonana w jednej z dwóch technologii – ramowej i bezramowej. Czym się charakteryzują i jakie są między nimi różnice?

System ramowy cechuje solidna konstrukcja, wykorzystująca wypełnienie ze szkła lub tworzywa sztucznego (PCV albo pleksi). Montuje się je najczęściej na profilach aluminiowych, zapewniających najwyższą trwałość, a także efektowny wygląd. Stosowane wypełnienia mogą mieć od 4 do nawet 18 mm grubości, dzięki czemu gwarantują idealną izolację termiczną, zabezpieczając również dom przed wytracaniem energii cieplnej. Istnieje też możliwość zastosowania szyby, która skutecznie ogranicza hałas z zewnątrz. Natomiast ruchome elementy dają swobodny dostęp do ogrodu. Nie musisz się obawiać o przedmioty, które pozostawisz na tarasie – będą one całkowicie bezpieczne. Wszystko dlatego, że przy przesuwnych panelach można zamontować zamki na klucz.

System bezramowy stanowi idealny pomysł przede wszystkim dla tarasów utrzymanych w nowoczesnej aranżacji. Ta innowacyjna technologia nie wykorzystuje pionowych profili w świetle otworu balkonowego. Dzięki temu można cieszyć się pełnym widokiem na ogród. W przypadku zabudowy bezramowej można skorzystać z podobnych rozwiązań w przypadku otwierania okien.

Obie technologie mogą być idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań, niezależnie od tego, czy dom utrzymany jest w nowoczesnym, czy tradycyjnym stylu. Wpływa na to również możliwość dobrania różnych kolorów profili.

Szklane werandy

Coraz częściej przy polskich domach buduje się nie tylko tarasy, ale i werandy. Znajdujące się tuż przed wejściem głównym, zapewniają ochronę przed deszczem i wiatrem, a także tyle miejsca, by w spokoju wypocząć. Dodatkowo montaż szklanej zabudowy w jednym z wybranych systemów zapewnia kameralność i prywatność. Jednocześnie weranda staje się wizytówką domu, uzupełniając jego charakter.

Jeśli interesuje Cię zadaszenie i zabudowa tarasu lub chcesz zainwestować w atrakcyjną werandę u głównego wejścia – skorzystaj z naszej oferty. Podejmujemy się różnych zleceń zarówno na terenie Poznania, jak i w całym kraju lub poza jego granicami. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci stworzyć zabudowę dopasowaną do Twoich wymagań. Jesteśmy gotowi wykonać najśmielsze projekty.

Konstrukcje całoszklane - przesuwne okna HST EUROKLIM Poznań

Okna tarasowe

Obok nowoczesnego systemu HST, w naszej ofercie znajdziesz także okna PSK, czyli uchylno-przesuwne. To kolejne z atrakcyjnych rozwiązań do domu z wyjściem na taras i ogród. W tym przypadku skrzydła nie poruszają się na szynie wmontowanej w podłoże. Konstrukcja bowiem zakłada zastosowanie jej w ościeżnicy. Dlatego drzwi czy okno wymaga wpierw odchylenia od ramy. Następnie można je łatwo przesunąć. Jednocześnie warto zaznaczyć, że próg nie jest wyższy niż 7 cm. Samo skrzydło może się nie tylko przesuwać na boki, ale i pozostać w pozycji uchylnej, jak w przypadku klasycznych modeli.

System okien PSK umożliwia tworzyć duże przeszklenia, w które idealnie wpasuje się przesuwne drzwi tarasowe. To także możliwość wpuszczenia znacznie większej ilości światła. Takie nowoczesne rozwiązanie pozwala efektownie wykończyć dom, a dzięki szerokiej palecie barw – łatwiej dopasuje się je do większości typów aranżacji.

Jeśli i Ty szukasz okien i drzwi tarasowych – skontaktuj się z nami. Nasza firma, jako producent wielkopowierzchniowych elementów stolarki otworowej, wykorzystujących nowoczesną technologię, gwarantuje Ci trwałość i piękno wykonania.

Okna tarasowe producent

 

Rozwiązania okienne firmy Euroklim działającej na terenie Poznania to propozycja, którą powinna rozważyć każda osoba planująca w najbliższym czasie budowę albo remont domu czy mieszkania. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując im m.in. okna tarasowe o dużych przeszkleniach, a także gustownie zaprojektowane werandy szklane i aluminiowe zabudowy tarasu. Zajmujemy się też projektowaniem funkcjonalnych balustrad, które gwarantują bezpieczeństwo osobom przebywającym na balkonie. Nasze drzwi przesuwne stanowią połączenie nowoczesności, bezpieczeństwa oraz skutecznej izolacji termicznej i akustycznej. To modele, które cechuje intuicyjna obsługa. Do przemieszczenia ruchomego skrzydła nie potrzeba użycia zbyt dużej ilości siły. Zaprojektowane przez nas okna i drzwi tarasowe likwidują wszelkie bariery architektoniczne. Wysokość progu zastosowanego w konstrukcji nie przekracza zazwyczaj kilku centymetrów. Dzięki temu także osoby starsze i niepełnosprawne mogą bez przeszkód cieszyć się świeżym powietrzem w ogrodzie, a także w obrębie otoczonego balustradami balkonu lub tarasu.

W naszej ofercie dostępne są również drzwi podnoszono przesuwne, a także uchylno przesuwne HST. Choć zazwyczaj są to duże i ciężkie modele, cechuje je wysoki komfort użytkowania. W zależności od indywidualnych potrzeb do ich otwarcia stosuje się mechanizm przesuwania albo podnoszenia. Takie tarasowe drzwi i okna zwiększają optycznie przestrzeń pomieszczenia. Zamontowane na nich duże przeszklenia gwarantują wnętrzu optymalny poziom nasłonecznienia w ciągu dnia. Dodatkowo w przypadku niektórych konstrukcji pole widzenia zostaje poszerzone dzięki zastosowaniu bezramowych skrzydeł. Z kolei ograniczające przestrzeń balkonu balustrady pełnią funkcję osłonową i dekoracyjną.

Nasze okna i drzwi przesuwne, a także zadaszenia tarasu i całe zabudowy wyróżniają się wysoką odpornością na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Są to zatem rozwiązania architektoniczne na długie lata.

Okna tarasowe producent

Szklana zabudowa tarasu Poznań

Na ogół weranda jest miejscem, w którym dom integruje się z otaczającą go przyrodą. Sprzyja temu pięknie zaprojektowany ogród zimowy, dzięki któremu można cieszyć się bliskością natury przez cały rok, niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury. Posiadanie takiej prywatnej oazy dobrze wpływa także na izolację termiczną budynku, zmniejszając straty ciepła w części mieszkalnej. Zachowaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu sprzyjają również stosowane w tego rodzaju konstrukcjach drzwi uchylno-przesuwne HST lub podnoszono-przesuwne.

W ofercie firmy Euroklim z Poznania znajdą Państwo praktyczne i estetycznie wykonane werandy szklane. Zaprojektujemy dla Was również funkcjonalne zadaszenia i zabudowy tarasów zarówno w systemach bezramowych, jak i ramowych. Te pierwsze pozwalają na swobodne podziwianie piękna kompozycji roślinnych znajdujących się za szybą. Wyposażono je w szereg szklanych paneli, dzięki którym możliwe jest pełne lub częściowe otwarcie domowej oranżerii w każdej chwili. Jeśli natomiast zostanie zastosowana ramowa zabudowa tarasu, zazwyczaj w konstrukcjach okiennych wykorzystuje się szybę zespoloną o wysokich właściwościach izolacyjnych. W razie potrzeby weranda oraz ogród zimowy mogą zostać zamknięte obustronnie na klucz przy wykorzystaniu drzwi podnoszono-przesuwnych albo uchylno-przesuwnych HST. Dzięki temu pozostawione pieniądze oraz wartościowe przedmioty są doskonale zabezpieczone przed kradzieżą.

Zadaszenie tarasu może być wykonane z drewna lub z aluminium. Oba materiały cechuje wytrzymałość i estetyczny wygląd. Trzeba mieć jednak świadomość, że drewniane konstrukcje raz na jakiś czas wymagają przeprowadzenia odpowiednio dobranych zabiegów konserwujących. Taki problem nie występuje natomiast w przypadku aluminiowego zadaszenia tarasów, a także wykonanej z tego samego tworzywa balustrady.

Projektujemy eleganckie tarasy – zamów u nas profesjonalną zabudowę

Nasza firma montuje zadaszenia i systemy zabudowy tarasów w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w produktach, w których wykorzystuje się szkło i profile aluminiowe. Teraz nasi klienci mogą przez cały rok cieszyć się pięknem przyrody. Można zlecić nam kompleksowe usługi: projekt tarasu i montaż. Mamy duże doświadczenie w realizacji takich prac. Z chęcią doradzimy, który model oraz rodzaj materiału wybrać, by stworzyć reprezentacyjne miejsce z atrakcyjnym widokiem. To bardzo eleganckie i trwałe rozwiązania architektoniczne, które pozwolą zaaranżować przytulny ogród zimowy. Pełni on funkcję dodatkowego pomieszczenia, w którym można urządzić jadalnię lub kącik wypoczynkowy. Dostępna w naszej ofercie zabudowa polega na montażu w elewacji od strony tarasu aluminiowych profili stanowiących szkielet konstrukcji. Dzięki temu powstaje estetyczna weranda z zadaszeniem. Stawiając dodatkowo przeszklone ściany, zapewnia się ochronę użytkowników przed zimnem oraz opadami.