Energooszczędne okna aluminiowe do domu

Popularnym rozwiązaniem architektonicznym w nowoczesnych domach, sklepach czy biurach są aluminiowe drzwi i okna. Mogą być one dodatkowo izolowane termicznie oraz – zgodnie z preferencjami Klienta – otwierane manualnie lub automatycznie. Aluminium jest wspaniałym materiałem, gdyż daje nieograniczoną możliwość tworzenia drzwi na specjalne zamówienie do najbardziej wyrafinowanych projektów.

 

Atutem aluminium jest jego niezwykła plastyczność, dlatego można z niego wykonać drzwi i okna w dowolnym kształcie, m.in.: trójkąta, kwadratu, prostokąta, trapezu łukowego, dowolnego wielokąta czy koła. Co więcej, profilom z aluminium można w zasadzie nadać każdy kolor metodą anodowania bądź lakierowania proszkowego, jak również wybrać, czy powierzchnia okien i drzwi ma być matowa, strukturalna, metaliczna, a może błyszcząca.

System profili dobiera się w zależności od wielkości i wymaganych funkcji przeszkleń. Ze względu na funkcje okna i drzwi dzielimy na: zwykłe rozwierno-uchylne i stałe, przesuwne, harmonijkowe oraz fasadowe.

 

W zwykłych oknach oraz drzwiach uchylnych i stałych najczęściej stosuje się systemy Reynaers CS 68, CS 77, CS 86, MASTERLINE 8 i SL 38, a także Aliplast: IMPERIAL, SUPERIAL, STAR i STEAL LOOK. W przesuwnych (HST) standardowo montujemy systemy Reynaers CP 130, CP 155, HIFINITY oraz systemy Aliplast VISOGLIDE i ULTRAGLIDE, a w oknach i drzwiach harmonijkowych systemy Reynaers CF 77 oraz Aliplast PANORAMA. Z kolei okna fasadowe, a więc duże przeszklenia na całej elewacji, np. w salonach samochodowych czy biurowcach całych ze szkła, stosujemy system Reyaners CW 50 oraz Aliplast MC WALL.

Automatyka w oknach tradycyjnych to głównie automatyka przeciwpożarowa (w razie pożaru automat otwiera okno w celu usunięcia dymu z budynku) oraz w oknach, które znajdują się wysoko poza zasięgiem ręki (do uchylania okien). Stosujemy w nich automatykę firmy GEZE, przede wszystkim modele SLIMCHAIN.

 

Atutem aluminiowych konstrukcji jest ich odporność na korozję, co znacząco wydłuża żywotność drzwi i okien regularnie narażonych na częsty kontakt z deszczem i wilgocią. Warto korzystać z tego materiału, gdyż nawet duże okna czy drzwi o ponadstandardowych wymiarach są łatwe i bezpieczne w eksploatacji ze względu na swoją niską wagę.

 

Nowoczesna elegancja aluminium i jego wartości plastyczne sprawiają, że jest to tworzywo bardzo chętnie wykorzystywane do autorskich projektów

Poznaj ceny drzwi i okien aluminiowych w naszej ofercie.

Produkcja okien na wymiar

W Euroklim zajmujemy się produkcją okien aluminiowych na wymiar. Dzięki temu masz możliwość zakupu okna idealnie spełniającego Twoje wymagania. Aluminium, które wykorzystujemy do produkcji okien jest tworzywem niezwykle plastycznym, dającym możliwość stworzenia profilów o niestandardowych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu perfekcyjnie dopasujesz okno do stylistyki panującej w Twoim domu lub biurze. Fakt, że jesteśmy producentem okien pozwala na zamówienie produktów o indywidualnie dobranych kolorach oraz typach wykończenia.

Nasze okna są energooszczędne i trwałe. Przy produkcji okien stosujemy systemy tylko sprawdzonych producentów, zapewniające szczelność i solidność wykonania. Ponadto, wykorzystywane do produkcji aluminium jest odporne na korozję i nie ulega zniszczeniu pod wpływem działania wilgoci.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć ile może kosztować okno na wymiar, którego potrzebujesz, oferujemy bezpłatną wycenę. Wystarczy wypełnić formularz dostępny poniżej.

Cechy

Trwałe

Okna i drzwi z aluminium cechuje wyjątkowa trwałość, gdyż aluminium jest materiałem odpornym na korozję. Nie ulega zniszczeniu pod wpływem wilgoci, nie ulega deformacji i się nie wypacza.

Plastyczne

Aluminium jest tworzywem niezwykle plastycznym, dzięki czemu można z niego wykonać drzwi i okna o niestandardowych kształtach i rozmiarach.

Szczelne

Stosowane systemy renomowanych producentów – Aliplast oraz Reynaers – gwarantują szczelność drzwi i okien wykonanych z profili aluminiowych.

Bezpieczne

Aluminium jest bardzo lekkim tworzywem, dlatego otwieranie oraz zamykanie drzwi i okien w dużych rozmiarach jest łatwe i bezpieczne.

Estetyczne

Profile aluminiowe okien i drzwi można pomalować na każdy kolor, dzięki czemu zawsze wyglądają estetycznie i są spójne z elewacją budynku.

Uniwersalne

Okna i drzwi aluminiowe doskonale sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach biurowych oraz produkcyjnych.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę