Okna aluminiowe

Popularnym rozwiązaniem architektonicznym w nowoczesnych domach, sklepach czy biurach są aluminiowe drzwi i okna. Mogą być one dodatkowo izolowane termicznie oraz – zgodnie z preferencjami Klienta – otwierane manualnie lub automatycznie. Aluminium jest wspaniałym materiałem, gdyż daje nieograniczoną możliwość tworzenia drzwi na specjalne zamówienie do najbardziej wyrafinowanych projektów.

 

Atutem aluminium jest jego niezwykła plastyczność, dlatego można z niego wykonać drzwi i okna w dowolnym kształcie, m.in.: trójkąta, kwadratu, prostokąta, trapezu łukowego, dowolnego wielokąta czy koła. Co więcej, profilom z aluminium można w zasadzie nadać każdy kolor metodą anodowania bądź lakierowania proszkowego, jak również wybrać, czy powierzchnia okien i drzwi ma być matowa, strukturalna, metaliczna, a może błyszcząca.

System profili dobiera się w zależności od wielkości i wymaganych funkcji przeszkleń. Ze względu na funkcje okna i drzwi dzielimy na: zwykłe rozwierno-uchylne i stałe, przesuwne, harmonijkowe oraz fasadowe.

 

W zwykłych oknach oraz drzwiach uchylnych i stałych najczęściej stosuje się systemy Reynaers CS 68, CS 77, CS 86, MASTERLINE 8 i SL 38, a także Aliplast: IMPERIAL, SUPERIAL, STAR i STEAL LOOK. W przesuwnych (HST) standardowo montujemy systemy Reynaers CP 130, CP 155, HIFINITY oraz systemy Aliplast VISOGLIDE i ULTRAGLIDE, a w oknach i drzwiach harmonijkowych systemy Reynaers CF 77 oraz Aliplast PANORAMA. Z kolei okna fasadowe, a więc duże przeszklenia na całej elewacji, np. w salonach samochodowych czy biurowcach całych ze szkła, stosujemy system Reyaners CW 50 oraz Aliplast MC WALL.

Automatyka w oknach tradycyjnych to głównie automatyka przeciwpożarowa (w razie pożaru automat otwiera okno w celu usunięcia dymu z budynku) oraz w oknach, które znajdują się wysoko poza zasięgiem ręki (do uchylania okien). Stosujemy w nich automatykę firmy GEZE, przede wszystkim modele SLIMCHAIN.

 

Atutem aluminiowych konstrukcji jest ich odporność na korozję, co znacząco wydłuża żywotność drzwi i okien regularnie narażonych na częsty kontakt z deszczem i wilgocią. Warto korzystać z tego materiału, gdyż nawet duże okna czy drzwi o ponadstandardowych wymiarach są łatwe i bezpieczne w eksploatacji ze względu na swoją niską wagę.

 

Nowoczesna elegancja aluminium i jego wartości plastyczne sprawiają, że jest to tworzywo bardzo chętnie wykorzystywane do autorskich projektów
 
Poznaj ceny drzwi i okien aluminiowych w naszej ofercie.

Cechy

Trwałe

Okna i drzwi z aluminium cechuje wyjątkowa trwałość, gdyż aluminium jest materiałem odpornym na korozję. Nie ulega zniszczeniu pod wpływem wilgoci, nie ulega deformacji i się nie wypacza.

Plastyczne

Aluminium jest tworzywem niezwykle plastycznym, dzięki czemu można z niego wykonać drzwi i okna o niestandardowych kształtach i rozmiarach.

Szczelne

Stosowane systemy renomowanych producentów – Aliplast oraz Reynaers – gwarantują szczelność drzwi i okien wykonanych z profili aluminiowych.

Bezpieczne

Aluminium jest bardzo lekkim tworzywem, dlatego otwieranie oraz zamykanie drzwi i okien w dużych rozmiarach jest łatwe i bezpieczne.

Estetyczne

Profile aluminiowe okien i drzwi można pomalować na każdy kolor, dzięki czemu zawsze wyglądają estetycznie i są spójne z elewacją budynku.

Uniwersalne

Okna i drzwi aluminiowe doskonale sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach biurowych oraz produkcyjnych.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę