Okna HST

Do najatrakcyjniejszych rozwiązań w nowo wybudowanych domach, a także nowoczesnym budownictwie bloków mieszkalnych, należą okna wielkopowierzchniowe. Rosnącą popularnością zaś cieszą się te wykonane w technologii HST – system przesuwnych okien daje szereg zalet, które są niepodważalne z perspektywy funkcjonalności, komfortu obsługi, jak i współczesnej estetyki. Widząc, jak rośnie zapotrzebowanie na to nowoczesne rozwiązanie, nasza firma włączyła je do swojej oferty. Zarówno drzwi, jak i okna unoszono-przesuwne doskonale spiszą się we współczesnych, tradycyjnych lub bardziej eklektycznych aranżacjach domów.

Zalety przesuwnych drzwi HST

Jest wiele korzyści płynących z tego typu okien. Główną zaletę stosowania tak dużych przeszkleń stanowi zapewnienie znacznie większej ilości naturalnego światła. Z drugiej strony to optyczne powiększenie przestrzeni, która staje się bardziej otwarta. Nie dziwi więc fakt, że bardzo często stosuje się je jako drzwi i okna tarasowe czy balkonowe. Warto również zauważyć, że wymiary mogą być dużo większe niż w przypadku innych rozwiązań. Jedno skrzydło okienne może mieć od 0,8 do 3 metrów szerokości i do 2,7 metra wysokości.

Niewątpliwą korzyścią jest łatwość obsługi. Przesuwanie nawet tak dużego okna, jak o wymiarach wskazanych wyżej, praktycznie nie wymaga żadnej siły – poradzą sobie z nim nawet najmłodsi domownicy. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji. Zakłada ona wykorzystanie specjalnych szyn w progu, a także rolek, które pozwalają jednym płynnym ruchem przemieszczać okno w poziomie. W celu otworzenia go wystarczy tylko pociągnąć za klamkę. W okucia można też wmontować silnik. To rozwiązanie dla osób, które chcą mieć możliwość otwierania skrzydeł drzwiowych czy okiennych za pomocą pilota, umożliwiającego zdalną obsługę.

Na uwagę zasługuje szeroki wybór barw i różnych materiałów, z których produkujemy drzwi i okna HST. To pozwala swobodnie dopasować je do aranżacji konkretnego pomieszczenia. Oznacza to również, że znajdą zastosowanie w domach czy mieszkaniach utrzymanych w stylach klasycznych, retro, jak i nowoczesnych. Zintegrowane uszczelki gwarantują wysoką szczelność – wbrew obawom więc duże przeszklenia wcale nie oznaczają utraty energii cieplnej, a wręcz przeciwnie – idealnie nadają się do energooszczędnych domów. Ostatecznie warto też zwrócić uwagę na stosowany w oknach HST próg.

Konstrukcje całoszklane - przesuwne okna HST EUROKLIM Poznań

Niski próg w drzwiach

Także i on jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Niski, nawet 3 mm profil progu, to znaczne zredukowanie barier architektonicznych, co stanowi szczególny atut w przypadku drzwi tarasowych czy balkonowych. To zdecydowanie zwiększa komfort osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, jak i bezpieczeństwo innych, w tym dzieci, które mogłyby się potknąć o wyższy występ. Wszystko dzięki temu, że w przeciwieństwie do tradycyjnych skrzydeł, próg drzwi przesuwnych może zostać zagłębiony w podłodze.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty? Charakteryzuje je trwałość, a także najwyższa estetyka wykonania. Mamy też niezbędne doświadczenie, dzięki któremu gwarantujemy wieloletnią skuteczność prezentowanych rozwiązań.

Nasza firma ma swoją siedzibę w Poznaniu. Działamy jednak na terenie całego kraju, jak i poza granicami Polski. Jeśli jesteś zainteresowany propozycjami naszej firmy, chcesz dowiedzieć się więcej o drzwiach i oknach HST – skontaktuj się z naszymi pracownikami.

Okna HST Poznań

 

System HST to jedno z rozwiązań stosowanych przy nowoczesnych konstrukcjach okiennych. Drzwi tarasowe tego rodzaju wyposażone są w dwa skrzydła położone równolegle względem siebie. Jedno z nich jest stałe, a drugie ruchome. Okna przesuwne HST otwiera się i zamyka poprzez umieszczenie części mobilnej konstrukcji za nieruchomą szybą. Takie drzwi balkonowe cechuje wygoda użytkowania. Przestawne skrzydło porusza się sprawnie po umieszczonej na podłodze szynie, a do jego przemieszczenia nie potrzeba zbyt dużej siły. Zamontowane na ramach klamki i uchwyty umożliwiają łatwe przesuwanie drzwi. Dzięki bardzo niskiemu progowi takie rozwiązanie pozwala na swobodne wyjście na taras lub do ogrodu, także osobom starszym i niepełnosprawnym, które mają problem z chodzeniem.

Przesuwne drzwi HST na ogół zaopatrzone są w bardzo duże przeszklenia, za których sprawą do pomieszczenia wpada większa ilość światła słonecznego. Na życzenie klienta taka konstrukcja dodatkowo może zostać wyposażona w elektryczny napęd zwiększający komfort przesuwania skrzydeł przy otwieraniu lub zamykaniu okien, a także w okucia umożliwiające mikrowentylację pomieszczenia. Drzwi doskonale spełniają funkcje termoizolacyjne, czemu sprzyja odpowiednio dobrany, pięcio- lub sześciokomorowy profil ramy o głębokości zabudowy na poziomie od 140 do 200 mm. Zaletą modeli przesuwnych HST jest również pełne bezpieczeństwo ich użytkowania. Dołączone do nich okucia antywyważeniowe oraz kuloodporne szyby skutecznie uniemożliwiają włamanie.