Konstrukcje i okna harmonijkowe

1

Konstrukcje harmonijkowe wykorzystuje się zazwyczaj w miejscach, gdzie istnieje konieczność otwarcia całej ściany w celu stworzenia większej przestrzeni użytkowej. To także popularna konstrukcja w ogrodach zimowych, która szczególnie przydaje się w okresie letnim – jako element całkowicie składany zajmuje wtedy niewiele miejsca. Drzwi harmonijkowe mogą także być wykorzystane jako tarasowe. Takie rozwiązanie niewątpliwie jest bardzo wygodne i funkcjonalne. Można je z powodzeniem wykorzystać w domu pasywnym, gdzie stosuje się okna zajmujące całą długość ścian. W tym przypadku ramy są bardzo cienkie, niemal niewidoczne. Na południowych ścianach nie stosuje się otwieranych skrzydeł, co zapewnia zaspokojenie potrzeb na światło dzienne, które zimą zapewnia więcej ciepła.

Dzięki nowoczesnym materiałom drzwi harmonijkowe to bardzo estetyczne rozwiązanie, które z powodzeniem można wykorzystywać w eleganckich wnętrzach. Obecnie produkowane systemy okuć do tego typu konstrukcji są mniej widoczne i zdecydowanie lepiej działają niż kiedyś, a dodatkowo z biegiem czasu nie tracą na funkcjonalności i szczelności. Również profile aluminiowe są delikatniejsze, więc wyglądają elegancko, zachowując jednocześnie wysoką stabilność oraz dużo większą izolacyjność termiczną niż modele sprzed kilku lat.

2

Okna harmonijkowe

Dobrej jakości konstrukcje harmonijkowe produkuje się z izolowanych profili aluminiowych. Składają się z kilku połączonych elementów, dlatego precyzja ich wykonania jest kluczowa dla sprawnego działania. Istotna jest w nich niezawodna prowadnica, dzięki której można je swobodnie przesuwać. W naszych drzwiach składanych stosujemy prowadnice Reynaers CF 77 oraz Aliplast PANORAMA.

System CF 77 wyróżnia wysoki stopień izolacyjności, wyjątkowy komfort obsługi oraz maksymalna przepuszczalność promieni słonecznych. Doskonale sprawdza się przy łączeniu przestrzeni domowej ze światem zewnętrznym, zajmując przy tym niewielką część powierzchni użytkowej. Z kolei Aliplast PANORAMA charakteryzuje brak ruchomego słupka – skrzydła są połączone systemowymi okuciami, które nadają konstrukcji lżejszy, nowocześniejszy wygląd i umożliwiają otworzenie większej przestrzeni.

3

Konstrukcje składane mogą być wyposażone w izolację termiczną bądź dźwiękową. Są różne poziomy doszczelnień oraz zastosowanych progów. Zasada jest taka, że im szczelniejsze drzwi, tym próg musi być wyższy.

Przy zamawianiu drzwi harmonijkowych warto pamiętać, że złożone zajmują część otworu, dlatego ten parametr należy uwzględnić przy ich projektowaniu. Bardzo ważna jest dokładność wykonania poszczególnych elementów oraz zastosowanie wysokiej jakości systemów kotwiących, fachowo dobranych do projektu architektonicznego. Choć produkcja i montaż drzwi składanych wydaje się prosty, potrzebna jest do tego profesjonalna wiedza i doświadczenie. Nasz zespół przeszedł szereg specjalistycznych szkoleń w tym zakresie, przeprowadzonych przez producentów systemów, dlatego konstrukcje harmonijkowe Euroklim cechuje bardzo wysoka jakość. Nasza oferta jest bardzo szeroka i na pewno spełni Państwa oczekiwania. Możemy wykonać drzwi i okna harmonijkowe na każdy wymiar.

Zapoznaj się z cennikiem drzwi harmonijkowych w naszej ofercie.

Drzwi przesuwno-składane

Dostępne w ofercie naszego sklepu wodoodporne drzwi harmonijkowe wyposażono w izolację termiczną oraz akustyczną. Do ich otwierania i zamykania służą specjalne rolki, po których przesuwa się skrzydła. To wodoszczelne modele, które cechuje odporność na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wygodę ich użytkowania zapewniają poręczne uchwyty lub gałki. To idealne rozwiązanie m.in. do domków letniskowych.

Jako producent nowoczesnych konstrukcji harmonijkowych przykładamy szczególną wagę do tego, aby wyróżniały się one wytrzymałością i pięknym designem. Nasze drzwi tarasowe idealnie wkomponowują się w aranżację wnętrza, tworząc wraz z nim harmonijną całość. W sprzedaży dostępne są modele aluminiowe oraz wykonane z tworzywa PVC. Wysokość konstrukcji można dopasować do wielkości pomieszczenia. Drzwi przesuwno-składane idealnie sprawdzają się zwłaszcza w przestronnych wnętrzach, gwarantując dużą przestrzeń widokową za oknem. Zazwyczaj montuje się je przy wyjściach do ogrodu zimowego, a także na taras lub balkon.

Taras i ogród zimowy w jednym? Zamów drzwi i okna harmonijkowe!

W ofercie naszej firmy są systemy tarasowe, które umożliwiają zamknięcie werandy za pomocą specjalnych przesuwnych skrzydeł. Aluminiowe profile, z których wykonana jest konstrukcja, są odporne na korozję. Zabudowa jest dostępna w dowolnej konfiguracji. Klient może wybrać jej wysokość. Okna i drzwi harmonijkowe to eleganckie i trwałe elementy przesuwne, które można odsunąć i złożyć, otwierając werandę na ogród. Dzięki temu w pogodne dni korzysta się z tarasu nieograniczonego ścianami. Gdy pogoda jest chłodna i deszczowa, zamyka się skrzydła, by zapewnić w środku przytulną atmosferę. Przed złożeniem zamówienia warto zastanowić się, jaka konfiguracja sprawdzi się w konkretnym budynku. Najlepiej wybrać układ otaczający całą werandę. Wtedy będzie można wykorzystywać ją również zimą, np. jako jadalnię. System okien i drzwi przesuwnych pozwala na stworzenie eleganckiej zabudowy z widokiem na ogród. Składane harmonijkowe skrzydła łatwo jest przesuwać, więc każdego dnia można modyfikować ich ustawienie.

Cechy

Trwałe

Aluminiowe profile oraz systemy Reynaers i Aliplast zapewniają naszym konstrukcjom harmonijkowym właściwe funkcjonowanie przez lata.

Bezawaryjność

Niezawodne prowadnice do otwierania i zamykania drzwi składanych najlepszych na świecie gwarantują bezawaryjną eksploatację na lata.

Lekkie

W produkcji drzwi harmonijkowych wykorzystujemy aluminium – materiał charakteryzujący się wyjątkowo niską wagą i plastycznością.

Eleganckie

Nowoczesne materiały wykorzystywane do produkcji drzwi harmonijkowych sprawiają, że doskonale sprawdzają się w eleganckich wnętrzach.

Solidne

Dzięki profesjonalnym szkoleniom u producentów systemów do konstrukcji harmonijkowych, nasze realizacje wyróżnia perfekcja wykonania.

Uniwersalność

Do drzwi harmonijkowych wykorzystujemy najnowsze technologie i nowoczesne materiały, dlatego świetnie sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń, jak i w ogrodach zimowych.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę