Konstrukcje harmonijkowe

Konstrukcje harmonijkowe wykorzystuje się zazwyczaj w miejscach, gdzie istnieje konieczność otwarcia całej ściany w celu stworzenia większej przestrzeni użytkowej. To także popularna konstrukcja w ogrodach zimowych, która szczególnie przydaje się w okresie letnim – jako element całkowicie składany zajmuje wtedy niewiele miejsca.

Dzięki nowoczesnym materiałom drzwi harmonijkowe to bardzo estetyczne rozwiązanie, które z powodzeniem można wykorzystywać w eleganckich wnętrzach. Obecnie produkowane systemy okuć do tego typu konstrukcji są mniej widoczne i zdecydowanie lepiej działają niż kiedyś, a dodatkowo z biegiem czasu nie tracą na funkcjonalności i szczelności. Również profile aluminiowe są delikatniejsze, więc wyglądają elegancko, zachowując jednocześnie wysoką stabilność oraz dużo większą izolacyjność termiczną niż modele sprzed kilku lat.

Dobrej jakości konstrukcje harmonijkowe produkuje się z izolowanych profili aluminiowych. Składają się z kilku połączonych elementów, dlatego precyzja ich wykonania jest kluczowa dla sprawnego działania. Istotna jest w nich niezawodna prowadnica, dzięki której można je swobodnie przesuwać. W naszych drzwiach składanych stosujemy prowadnice Reynaers CF 77 oraz Aliplast PANORAMA.

System CF 77 wyróżnia wysoki stopień izolacyjności, wyjątkowy komfort obsługi oraz maksymalna przepuszczalność promieni słonecznych. Doskonale sprawdza się przy łączeniu przestrzeni domowej ze światem zewnętrznym, zajmując przy tym niewielką część powierzchni użytkowej. Z kolei Aliplast PANORAMA charakteryzuje brak ruchomego słupka – skrzydła są połączone systemowymi okuciami, które nadają konstrukcji lżejszy, nowocześniejszy wygląd i umożliwiają otworzenie większej przestrzeni.

Konstrukcje składane mogą być wyposażone w izolację termiczną bądź dźwiękową. Są różne poziomy doszczelnień oraz zastosowanych progów. Zasada jest taka, że im szczelniejsze drzwi, tym próg musi być wyższy.

Przy zamawianiu drzwi harmonijkowych warto pamiętać, że złożone zajmują część otworu, dlatego ten parametr należy uwzględnić przy ich projektowaniu. Bardzo ważna jest dokładność wykonania poszczególnych elementów oraz zastosowanie wysokiej jakości systemów kotwiących, fachowo dobranych do projektu architektonicznego. Choć produkcja i montaż drzwi składanych wydaje się prosty, potrzebna jest do tego profesjonalna wiedza i doświadczenie. Nasz zespół przeszedł szereg specjalistycznych szkoleń w tym zakresie, przeprowadzonych przez producentów systemów, dlatego konstrukcje harmonijkowe Euroklim cechuje bardzo wysoka jakość.

Zapoznaj się z cennikiem drzwi harmonijkowych w naszej ofercie.

Cechy

Trwałe

Aluminiowe profile oraz systemy Reynaers i Aliplast zapewniają naszym konstrukcjom harmonijkowym właściwe funkcjonowanie przez lata.

Bezawaryjność

Niezawodne prowadnice do otwierania i zamykania drzwi składanych najlepszych na świecie gwarantują bezawaryjną eksploatację na lata.

Lekkie

W produkcji drzwi harmonijkowych wykorzystujemy aluminium – materiał charakteryzujący się wyjątkowo niską wagą i plastycznością.

Eleganckie

Nowoczesne materiały wykorzystywane do produkcji drzwi harmonijkowych sprawiają, że doskonale sprawdzają się w eleganckich wnętrzach.

Solidne

Dzięki profesjonalnym szkoleniom u producentów systemów do konstrukcji harmonijkowych, nasze realizacje wyróżnia perfekcja wykonania.

Uniwersalność

Do drzwi harmonijkowych wykorzystujemy najnowsze technologie i nowoczesne materiały, dlatego świetnie sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń, jak i w ogrodach zimowych.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę